ציוד מעבדה

תאריך

שיטות מעבדה הן מכלול נהלים לביצוע ניסויים בהתאם לשיטות מדעיות במדעי הטבע כגון כימיה, ביולוגיה ופיזיקה; חלקם כוללים שימוש בציוד מעבדה מורכב, מכלי זכוכית מעבדתיים ועד לציוד חשמלי, בעוד שאחרים דורשים יותר חומרים מתכלים מיוחדים או יקרים יותר. אולי הסוג הנפוץ ביותר של ציוד חשמלי במעבדה הוא הציוד המשמש להפקת חום לתגובה או הפרדה. תנורי חימום, אמבטיות נפט ושמיכות חימום העלולים להמיס ולצרוב חומרים פלסטיים (כגון בקבוקונים, מיכלים, מבחנות) עלולים לגרום לשריפות במעבדה. יש להסיר סכנות כאלה מסביב לציוד לפני השימוש.

שם המעבדה משמש גם עבור מתקנים אחרים שבהם התהליכים או הציוד המשמשים דומים לאלה המשמשים במעבדות מדעיות
ציוד המופעל באמצעות חשמל משמש בדרך כלל לפעולות מעבדה הדורשות חימום, קירור, ערבוב או ערבוב ושאיבה. ציוד מעבדה מתייחס למכשירים ולציוד השונים המשמשים מדענים העובדים במעבדה.

השתמש רק במנועי אינדוקציה נטולי ניצוץ במערבלים או בכל ציוד מסתובב אחר המשמש במעבדה
צוות המעבדה חייב לוודא שכל הציוד החשמלי במצב תקין, ממוקם נכון ושימוש בטוח. ציוד מעבדה מונע חשמלי כולל משאבות נוזלים ואקום, לייזרים, ספקי כוח, ציוד אלקטרופורזה וציוד אלקטרוכימי, ציוד רנטגן, מערבלים, פלטות חימום, מעטפות חימום, תנורי מיקרוגל ואולטרסאונד.

ציוד מעבדה משמש בדרך כלל לביצוע ניסויים או מדידות ואיסוף נתונים
עלייתו של Big Science במהלך מלחמת העולם השנייה הגדילה את גודלן של מעבדות וציוד מדעיים, הציגה מאיצי חלקיקים והתקנים דומים. חדרי מעבדה רבים מסווגים לפי קודים ותקנות אש וחשמל עבור מנועים חסיני פיצוץ וציוד חשמלי בטוח מטבעו. מעבדות מחקר המצוידות בציוד עתיר אנרגיה צורכות פי 3-5 יותר אנרגיה למ"ר מאשר שטחי משרדים.

ניתן להשתמש בקליפסים או טבעות כך שניתן להניח פריטים מעל ספסל המעבדה לחימום באמצעות מבערי בונזן או פריטים אחרים. למד את שמות ציוד המעבדה האלה כדי לשפר ולהרחיב את אוצר המילים שלך באנגלית.

מהנדסים משתמשים גם במעבדות לתכנון
ייצור ובדיקת התקני תהליך. מעבדה (;; בלשון הרע מעבדה) היא אובייקט המספק סביבה מבוקרת בה ניתן לבצע מחקר מדעי או טכנולוגי, ניסויים ומדידות. לכיסויים עשויים להיות חורים עבור מדי חום וחיישנים אחרים שבהם אתה יכול להשתמש.

משמש להחזקת מבחנות בזמן שהן עוברות תגובות או כשאין בהן צורך
משמש בטיטרציה למדידה מדויקת של כמות הנוזל המופקת. הוא משמש למילוי נוזלים לכל מיכל כך שהם לא יאבדו או יישפכו. משמש לטחינת חלקיקים מוצקים לאבקות לניסויים, בדרך כלל להמסה טובה יותר של חלקיקים מוצקים.

עוד
כתבות