סרטן וקנאביס

תאריך

לפי ה-CDC, סרטן הוא גורם המוות השני בארצות הברית והשני ברשימת WeedMaps של המצבים הנפוצים ביותר המזכים אותך לקבל כרטיס קנאביס רפואי. זה מעניין, אבל ממש לא מפתיע שכן עדויות ארכיאולוגיות מצביעות על כך שהצמח הקדוש הזה שימש למטרות רפואיות במשך אלפי שנים . על פי ה-Pen TS ao ching, ספר הרפואה הסיני העתיק (נכתב לפני כמעט 5,000 שנה), קנאביס מומלץ להרבה מאותן מחלות ומצבים שכובשים את רשימות הזכאות כיום במדינות שבהן קנאביס חוקי למטרות רפואיות.

סרטן היא מחלה שמתחילה

כאשר תאי הגוף שלנו יוצאים מאיזון מוחלט. במקום לעקוב אחר הוראות הגנים שלהם, תאים סרטניים הופכים הרסניים לגוף שבו הם חיים. הסרטן מתחיל כאשר אחד או קבוצה קטנה של תאים מתחילים לצמוח ללא שליטה. זה לובש צורות רבות, כולל סרטן דם (לוקמיה, לימפומות), סרטן העצמות, סרטן העור וגידולים מוצקים (למשל, קיבה, ריאות, שד, ערמונית, שחלה). בהתאם למידת האגרסיביות של הסרטן, הוא עשוי לשלוח גרורות, כלומר הוא יכול להתפשט בכל הגוף.

התפתחות סרטן

 

אבחון סרטן

אם אתה או מישהו שאתה מכיר אובחן כחולה סרטן, תמיד קבל חוות דעת שנייה. הקפד בעת בחירת רופא או מרכז סרטן שיש להם ידע מוצק בכל אפשרויות הטיפול בסוג הסרטן שלך, והבינו שתזונה ואורח חיים חשובים ביותר לריפוי.

אם ברצונך להשתמש בקנאביס כטיפול בסרטן

מצא רופא שיודע כיצד קנאביס יכול להשפיע על חילוף החומרים והיעילות של הכימותרפיה ומבין את היתרונות הרפואיים שלא יסולא בפז. לדוגמה, קנאביס יכול להקל על תסמינים הקשורים לטיפול בסרטן כולל כאב, בחילות, הקאות, ירידה במשקל, חוסר תחושה, עקצוץ וחרדה. תקציר של דפוסי שימוש בקנאביס בקרב חולי סרטן בארה"ב ניתן למצוא כאן יחד עם סקירה קצרה אודות דפוסי שימוש בקנאביס רפואי בקרב חולי סרטן ישראלים .

הטיפול בסרטן תלוי במידה רבה בסוג הסרטן, בשלב שלו ובמה שהרופא שלך ממליץ. הטיפולים הנפוצים ביותר הם ניתוח, כימותרפיה והקרנות. ישנן מספר אפשרויות טיפול מתקדמות יותר אך מעט חברות ביטוח מכסות אותן. לכימותרפיה ולטיפול בקרינה יש תופעות לוואי משמעותיות ולא נעימות מכיוון שלעיתים קרובות תאים בריאים נהרסים בתהליך הרג תאים סרטניים.

טיפול בסרטן

המצב הנוכחי של קנאביס וחקר הסרטן  

תחת הנוף הפוליטי והמשפטי הקיים, חקר הקנאביס התמודד עם מכשולים מרובים. נכון לעכשיו, מעט עד לא מחקר על היתרונות הרפואיים של קנאביס נעשה במוסדות במימון פדרלי עקב אי החוקיות הפדרלית שלו.

המכשול החמור ביותר הוא היעדר נתונים ניסויים המוכיחים שיש ערך רפואי רב בצמח. למרות זאת, ישנם מספר רב של רופאים, מדענים ואנשי מקצוע אחרים המאמינים שאין צמח על פני כדור הארץ בעל ערך רפואי גבוה יותר מקנאביס.

השלבים הבאים בחקר הקנאביס

יש לקוות שניסויים קליניים נוספים יבוצעו ככל שהדרישות הפוליטיות והחוקיות ישתפרו ויובהרו. 

המכון הלאומי לסרטן אירח "סימפוזיון לחקר קנאביס וקנבינואידים וסרטן" בדצמבר 2020 כדי "לטפל בחסמים עכשוויים למחקר ואסטרטגיות לנווט במכשולים אלה כדי להבטיח את היתכנותם של מחקרים קפדניים שנועדו לטפל בפערים בידע כמו גם בהזדמנויות מחקר פוטנציאליות בתחום חקר הקנאביס הקשור לסרטן".  

למעשה, חסרות לנו ראיות עקביות וניתנות לשחזור לכך שקנאביס יכול לטפל בסרטן ולטפל בתופעות הלוואי של טיפולי סרטן קונבנציונליים. כמו כן, אנו זקוקים ליותר רופאים שילמדו על שימוש בקנאביס בקרב חולי סרטן. אונקולוגים (רופאי סרטן) רוצים מידע נוסף על מריחואנה רפואית וקנאביס. 

סקרים אחרונים מגלים ש-30% מהאונקולוגים מרגישים שהם יכולים לייעץ למטופלים שלהם לגבי תכשירי קנאביס בשילוב עם הטיפול שלהם. 

רוב האונקולוגים, כמו גם האגודה האמריקנית לסרטן, קובעים, "אל תוותרו על טיפול קונבנציונלי לטובת מוצרי קנאביס בלבד".

רק בריאות!

עוד
כתבות