נוטריון עליות של תרגומים לאזרחות רומנית

תאריך

מבוא: תפקיד הנוטריון העולה

נוטריון הוא אדם המורשה על פי חוק לנהל שבועות ולגבש תצהירים, לבצע מגוון הליכים מנהליים ולנסח מסמכים משפטיים.

תפקידו של המתרגם העולה הנוטריון הוא לתרגם את תצהיר המהגר לאזרחות רומנית ולהגישו לקונסוליה הרומנית לצורך אימות. התרגום חייב להיעשות על ידי נוטריון.

העולה הנוטריון הוא אדם שהיגר לרומניה וקיבל אזרחות רומנית. על הנוטריון הרומני להיות אזרח רומניה, כדי שיוכל לתרגם את מסמכי המהגר לאזרחות.

מבוא: תהליך הפיכתו לאזרח רומני

תהליך הפיכתו לאזרח רומני הוא די מסובך. זה כרוך בהרבה ניירת וצעדים שצריך לנקוט. למשל, על הפונה להיות בעל דרכון תקף ותעודת זהות, טופס בקשה, תעודת לידה מתורגמת לרומנית, הוכחת מגורים ברומניה לפחות שנה והוכחת הכנסה.

התהליך מתחיל עם מילוי טופס בקשה של הפונה. את הטופס יש להגיש יחד עם מסמכים נוספים כגון תעודת לידה מתורגמת לרומנית, הוכחת מגורים ברומניה לפחות שנה אחת והוכחת הכנסה.
עבור פרטים מורחבים בתחום של נוטריון עליות של תרגומים לאזרחות רומנית עליך להעיף מבט ב- plk-lawyer.co.il

המבקשים צריכים גם לספק את טביעות האצבע שלהם (במקרה שהם עדיין לא רשומים) ולחתום על ההצהרה שהם אינם מודעים לנסיבות כלשהן שעלולות למנוע את התאזרחותם (כגון גזר דין בגין ביצוע פשעים

חוק האזרחות הרומני מבוסס על העיקרון של jus sanguinis. משמעות הדבר היא שאם הוריך רומנים, אתה אוטומטית אזרח רומני, ללא קשר היכן נולדת או כמה זמן אתה גר ברומניה.

אם ההורים שלך אינם רומנים, אז אתה יכול להגיש בקשה לאזרחות ברומניה.

תהליך הפיכתו לאזרח רומני אינו מסובך וניתן לעשותו בשתי דרכים. הראשון הוא בהתאזרחות המחייבת את המבקש להוכיח כי הוא מתגורר ברומניה לפחות 8 שנים ברציפות ולוותר על אזרחותו הקודמת. הדרך השנייה היא ממוצא המחייב רק שהורי המבקש יהיו אזרחים רומניים ומתגוררים ברומניה לפחות 5 שנים ברציפות לפני לידת ילדם.

איך להיות נוטריון עולה ברומניה

על מנת להפוך למהגר נוטריון ברומניה, על המבקש לעמוד בדרישות הבאות:

– להיות אזרח של אחת מהמדינות המפורטות בנספח I לחוק הפיכתו למהגר נוטריוני ברומניה

– בעלי ניסיון של חמש שנים לפחות כנוטריון בארץ מוצאם ועסק בעריכת דין לפחות שלוש שנים לפני שהגישו את בקשתם.

על מנת להיות נוטריון ברומניה, עליך להיות בעל ניסיון של שנתיים לפחות כנוטריון במדינה אחרת. אם אתה מהגר ואתה רוצה להיות נוטריון, יש נוהל שאתה יכול לבצע.

עליך להגיש את המסמכים הבאים:

-תעודת אזרחות מארץ המוצא;

-תעודה שהונפקה על ידי הקונסוליה הרומנית במדינת המוצא שלך;

-מסמך המעיד על ניסיון של שנתיים כנוטריון מארץ המוצא שלך;

-תעודה שהונפקה על ידי משרד הפנים הרומני.

עוד
כתבות