מתי צריך להחליף צירים לדלת

תאריך

לכולנו יש מאפיין מעצבן של צירי דלת – חריקות. זאת בשל הברזל המשמש בבניית הציר. כדי לתקן זאת, עדיף להחליף את צירי הדלת או להחליפם.

מתי יש להחליף צירי דלת?

אם אתה שם לב שהדלת שלך חורקת לאחרונה, רוב הסיכויים שאתה צריך צירים חדשים. רוב המומחים ממליצים להחליף את הדלתות אחת ל-10 שנים מסיבה זו.

לצירי הדלת שימושים רבים בבית או בבניין, אך הם עלולים להינזק ולדרוש החלפה. לרוב, צירים אלו מוחלפים כאשר הדלת יוצאת משירות לפרק זמן ניכר.

מתי כדאי להחליף צירי דלת?

אם החומרה תוקנה או הוחלפה יותר מפעם אחת

אם הציר חלוד מאוד, מוכתם בכתמי חלודה עליו, או חלודה מנזקי מים

צירי דלת הם אחד החלקים הנפוצים ביותר, אך גם אחד החלקים החשובים ביותר בכל מבנה. קיים תהליך קפדני בבחירת מתי להחליף את צירי הדלת שלך.

מניחים ציר על הדלת והוא יוצר פתח קטן בו ניתן לדחוף או למשוך את הדלת. צירים מונחים בדרך כלל על דלתות הממוקמות בתוך או מחוץ לבניינים.

כאשר אתה תוהה אם להחליף את צירי הדלת שלך או לא, יש כמה גורמים שאתה צריך לקחת בחשבון.

זה תמיד רעיון טוב

להחליף את צירי הדלת שלך כשהם מתחילים להתפרק בגלל גיל ו/או שימוש. זה גם שווה את זה אם יש לך הוכחות למישהו שפרץ כי זה כרוך בסיכון להפוך לקורבן גם עבור פשעים אחרים.

צירים הם חלק חיוני בדלת, אך לעיתים קרובות קשה להחליט מתי יש להחליף אותם. הכל תלוי איך השתמשת בדלת שלך בעבר ולאיזה אקלים היא חשופה.

כאשר צירים בדלתות אינם מסוגלים יותר להחזיק את משקל הדלת ולגרום לכל אחד מהדברים הבאים:

  • הדלת תקועה
  • צירים רועשים
  • נזק למשקוף הדלת

שירות

זה הוא צעד לקראת הפיכת הערים שלנו לבטוחות ובטוחות יותר.

רוב צירי הדלת מותקנים על ידי היצרן לפני בניית הבית או העסק. עם זאת, הם עלולים להיות פגומים כאשר הם נחשפים לחום יתר, ללחות, כימיקלים או מזג אוויר. כאשר יש צורך להחליף צירים אלו יכולים להיות קשיים בגישה בגלל הרווחים הצפופים הכרוכים בחלק מהבתים והעסקים. דרך אחת לעקוף זאת היא התקנת ציר דלת עילי שניתן לגשת אליו מחוץ לבניין.

בנוסף לצמצום בעיות הנגישות עם צירי דלת סטנדרטיים, צירי דלת עיליים מפחיתים את תדירות ההחלפה שלהם מה שחוסך כסף וזמן לבעלי בתים ולבעלי עסקים כאחד.

החלפת צירי דלת היא לא משימה קשה אך היא גוזלת זמן, וכדאי לשקול את גיל הצירים לפני שתחליטו להחליף אותם.

החלפת צירי דלת אינה השקעה ענקית, אך היא דורשת מעט תשומת לב מבעל הבית.

צריכים להזמין בעל מקצוע תוכלו לבקר באתר של אביתר מומחה  לכל סוגי עבודות שירותי מסביב לשעון מנעולן במרכז הארץ יחס אישי לכל לקוח שירות מהיר ומקצועי.

מתי יש צורך להחליף?

ברוב המקרים, יש להחליף צירי דלת כשהם מתחילים לחרוק, וזה בדרך כלל לאחר 10 שנים. עם זאת, חלק מהצירים יכולים להחזיק מעמד עד 20 שנה.

בדרך כלל, יש להחליף צירים בדלתות כאשר הן אינן מסוגלות עוד לנוע בחופשיות או כאשר הדלת שוקעת באופן ניכר. יש להחליף צירים גם לאחר פתיחה או סגירה של דלת 10 פעמים או יותר.

בהחלפת צירים יש להקפיד על שימוש בברגים איכותיים עם ראש שקע במקום ברגים רגילים. לבורג איכותי עם ראש שקע יהיה שקע בחלק העליון של ראש הבורג כך שניתן יהיה לשחרר ולהסיר את החלק העליון של הדף.

צירי דלת הם חלק מכריע ממערכת האבטחה של הבית שלך. כאשר הצירים נשחקים, הגיע הזמן להחליף אותם. אם יש לכם בית עם דלתות ישנות, עדיף לדעת מתי יהיה צורך להחליף אותן.

 

עוד
כתבות