מה צריך לדעת על הבירה המקומית באירלנד?

תאריך

דף זה מספק סקירה כללית של הנקודות העיקריות שאתה צריך לדעת אם אתה שוקל לעבור לאירלנד לצמיתות. מבוא לפני שאתה מגיע לאירלנד, אתה צריך לדעת אם יש לך את הזכות לחיות כאן. גלו את כל מה שיש לעשות באירלנד מרשימת האטרקציות התיירותיות המובילות באירלנד.

בירת אירלנד המקסימה דבלין

היא אידיאלית לחופשה מרגיעה. דבלין, המדינה, מפתיעה להליכה, ושייט ללא מכוניות היא הדרך הטובה ביותר לחקור אזורים שלפעמים מרגישים כמו כפרים בבירה. בירת אירלנד היא עיר ירוקה מאוד עם פארקים ציבוריים ירוקים רבים בתוך העיר.

אירית

היא אולי השפה הרשמית הראשונה, אבל אנגלית היא השפה העיקרית המדוברת באי האזמרגד. אירלנד היא רפובליקה צעירה למדי שקיבלה ריבונות מאנגליה בשנת 1922 לאחר מלחמת העצמאות האירית. דבלין היא העיר השנייה בגודלה במדינה, קורקרים גאים מתבדחים שזו הבירה האמיתית של אירלנד.

הושלם בשנת 1825

זהו מקום מושבו של הארכיבישוף של העיר והארכיבישוף של אירלנד. לונדונדרי, או דרי, ממוקם בחלקו המערבי של האי אירלנד והוא דגם של עיר מוקפת חומה. דבלין מפורסמת כמקום הולדתו של ה-HMS הקשה בגורל בייל אתה קליאת', כלומר "עיר מחסום ווייד", הוא השם הנפוץ לבירת אירלנד באירית מודרנית.

רחוב גרפטון

לאורך רובע הקניות הראשי של העיר, הפך להולכי רגל בשנות ה-90, ורחוב גרפטון הפך לרחוב סואן בו מופיעים אמני רחוב. אולי לא תחשוב על זה בהתחלה, אבל בעצם היכרות עם דבלין מהמים היא דרך מדהימה לראות את העיר. בלפסט דבלין הוא טיול יום מרגש. בעת ביקור בצפון אירלנד, הקפד לעצור בשתי ערים היסטוריות.

בלפסט

היא הבירה שבה תוכלו ללמוד עוד על ההיסטוריה של צפון אירלנד. מוסד במערב אירלנד, יש כמה בבירה האירית, כך שכל מדינה שמגרדת ביג סמוק יכולה לקבל טעם של בית. ואז יש את הכפר העממי של גלנקולמסיל, הממוקם במחוז דונגל, שהוא אחד המוזיאונים הטובים ביותר להיסטוריה החיים באי אירלנד.

במהלך שהותכם באירלנד

תוכלו לטעום אוכל מקומי לבבי. מסעדות גורמה מתמחות בתוצרת מקומית ועונתית לטעם עכשווי של האי אירלנד. כמבקר בחופיהם, תוכלו לחוות את חוש ההומור העליז והאירוח החם שלהם, במיוחד כאשר שוהים בבתי הארחה ובמלונות קטנים.

סיור

הוא מסע ללמוד על התרבות והמורשת שהופכת את אירלנד והעם האירי לשלהם. נהגי המוניות שמציעים סיורים באזורים הללו גדלו כאן ומכירים היטב את בלפסט, ומציעים התייחסות כנה (אם מוטה) על "נושאים, ציורי קיר פוליטיים ותרבות מקומית".

ברכבת הערב חזרה לדבלין

הסתכלתי על הכפר האירי השליו והשופע ונזכרתי בחוסן המרתק של תושבי בלפסט. בקרו באירלנד כדי לראות את בית Leinster ומבנים אחרים לאורך נהר ליפי. חקור את העיר ותיהנה מנופים של Leinster House (מקום מושבו של הפרלמנט האירי) ומבנים אחרים לאורך נהר ליפי. הבניינים הוויקטוריאניים התאומים שמאגפים את האחוזה בשנות ה-80 מכילים את הספרייה הלאומית והמוזיאון הלאומי של אירלנד. ה-Howth Cliffs Walk לוקח אותך לאורך קו החוף המדהים של אירלנד המשקיף על מפרץ דבלין, האייריש איי והאי לאמביי.

תזדקק לאישור קורס

כדי לשהות באי האזמרגד לצורך הלימודים. אם אינך תושב, ייתכן שאין לך הוכחה לכתובת באירלנד, אך חלק מהבנקים יאפשרו לך להשתמש במידע ממדינת הולדתך. לכל אזרחי האיחוד האירופי יש את הזכות להגיע לאי אמרלד לצורך תעסוקה או עבודה עצמאית; הם לא צריכים ויזה.

גם המשפחה שלך יכולה להגיע לאירלנד, אבל אם הם לא אזרחי EEA או שווייץ, ייתכן שהם צריכים ויזה כדי להיכנס לאירלנד. ייתכן שזרים העובדים באירלנד יצטרכו להפקיד את שכרם בחשבון בנק אירי מקומי.

שירות ההתאזרחות וההגירה האירי (INIS) מספק מידע על דרישות הכניסה לאי אמרלד

אשרות וכל שאר ענייני ההגירה לאירלנד. המשמעות היא שלמעלה מ-25% מהאוכלוסייה מתגוררת בדבלין או בסביבתה. בדרום מערב קורק היא העיר השנייה בגודלה עם 125,000 תושבים, ואחריה לימריק עם קצת פחות מ-100,000. נוסף על כך, דבלין, בירת אירלנד, הוכרזה כעיר ספרות של אונסק"ו בשנת 2010.

עוד
כתבות