מה זה משקל יהלומים כיצד מחשבים אותו ומה חשוב לדעת לגביו

תאריך

משקל יהלומים

משקל יהלום הוא מדד למסה של יהלום. משקל יהלום הוא הכוח המופעל על עצם במשקל של יחידת נפח של יהלום.

המשקל הנפוץ ביותר עבור יהלום הוא "קראט" (1 קראט = 200 מיליגרם או 0.2 גרם) אך משתמשים גם ביחידות אחרות כגון "נקודות" (נקודה אחת = 1/100 מהקראט).

מה זה משקל יהלומים

משקל היהלומים הוא הגורם החשוב ביותר בדירוג יהלומים. זה מחושב על ידי חלוקת משקל היהלום במשקל הקראט שלו. קראט הוא יחידת מסה המשמשת למדידת אבני חן וחפצים יקרים אחרים.

ניתן לקבוע את משקלו של יהלום באמצעות מספר שיטות שונות. שיטות מסוימות כוללות השוואת הצפיפות, המשקל הסגולי ומקדם השבירה. בנוסף לשיטות אלו, ישנן גם כמה דרכים נוספות שניתן להשתמש בהן כמו ספירת מספר ההיבטים על יהלום או מדידת אורכו ורוחבו.

כיצד מחשבים משקל יהלומים

משקל היהלום הוא מדידת טוהר היהלום. משקלו של יהלום נמדד בקראט ובמיליגרם.

תהליך חישוב משקל היהלום אינו כה קשה כפי שהוא עשוי להיראות. זה נעשה פשוט על ידי חלוקת המשקל הכולל בגודל הקראט שלו. לדוגמה, אם יש לכם יהלום 4 קראט, משקלו יחולק ב-4 והתוצאה תהיה 0.25 מיליגרם לקרט.

יהלומים מדורגים בדרך כלל לפי חיתוך ובהירות שלהם לפני שהם נשקלים לטוהר.

מה חשוב לדעת לגבי זה

משקל יהלומים הוא מונח שאולי תשמעו בתעשיית התכשיטים. זוהי כמות המשקל שיהלום נושא. משקלו של יהלום נמדד בקראט והוא נע בין 2-3 קראט ליהלומים נפוצים ל-3-4 קראט ליהלומים מהודרים.

אז מה המשמעות של משקל יהלום? יהלומים מדורגים לפי משקלם, שהוא מספר הקרט (או גרם) שהם שוקלים. ככל שמספר הקרט גבוה יותר, כך היהלום שלכם יהיה יקר ויקר יותר. באופן כללי, יהלומים בעלי משקל נמוך יותר עולים פחות מאלה בעלי משקל גבוה יותר.

לכל בעלי העסקים שרוצים לקחת את העסק שלהם לשלב הבא!

אתם מוזמנים להצטרף למהפכה העסקית של השנה!

קבלו גישה בלעדית וחינמית לסדרת הדרכות מקצועיות ופרקטיות, המועברות על ידי אלעד הדר – יועץ עסקי מוביל עם ניסיון עשיר של 23 שנים מחברת Success.

הצטרפו למעל 30,000 בעלי עסקים בישראל שהשתנו חייהם ושכבר נהנים מהידע הנרחב והכלים המעשיים שיעזרו לכם להצעיד את העסק שלכם קדימה.

אל תחמיצו את ההזדמנות לקבל את המפתחות להצלחה העסקית שלכם, וכל זאת – בחינם!

לחצו כאן עכשיו או בתמונה מתחת והתחילו את המסע שלכם להגשמת הפוטנציאל העסקי המלא שלכם!

 

עוד
כתבות

תפריט נגישות