מה זה אומר לנהל מוניטין?

תאריך

כדי לענות על שאלה זו באופן קונקרטי, אדבר תחילה על חשיבות המוניטין לאנשים, ולאחר מכן אדבר על חשיבות המוניטין לעסקים. כפי שהוזכר לעיל, מוניטין הוא איך אנשים מרגישים לגבי מותג, אדם, חברה, מוצר או שירות. למותגים, אנשים, חברות, מוצרים ושירותים יש מוניטין. צרכנים מגיבים למוניטין שלהם בקבלת החלטות רכישה בעד או נגד חברות ואנשים פרטיים.

המוניטין שלך מביא לך עסקים חדשים, או שהוא יכול להרחיק לקוחות פוטנציאליים. מצד שני, מוניטין טוב יכול לשפר את העסק שלך באותה מידה, אם לא יותר. מוניטין טוב מציע הערכה עצמית, סיפוק, משמעות ומימוש הפוטנציאל של האדם.

ישנם כמה תחומים מרכזיים שאתה יכול להתמקד בהם אם אתה רוצה שלעסק שלך יהיה מוניטין מוצק

אמנם העסקת האנשים הנכונים, יצירת התרבות הנכונה ועיצוב הוויזואליה הנכונה חשובים יותר ממוניטין, אך הם עדיין ממלאים תפקיד בעיצוב המוניטין של החברה.

עם זאת

רוב החברות אינן מנהלות כראוי את המוניטין שלהן בכלל ואת הסיכונים למוניטין שלהן בפרט. בהתחשב בחוסר זה של סטנדרטים משותפים, אפילו לחברות מתוחכמות יש רק מושג מעורפל כיצד לנהל סיכון מוניטין. חברת תרופות גדולה בארה"ב מנהלת סיכוני מוניטין רק באופן לא רשמי ולא אחיד ברמה המקומית והמוצר.

לכן

יש להשתמש ביחסי ציבור ליצירת קשרים חזקים עם מחזיקי עניין, אשר ישפרו את המוניטין של חברה ציבורית. אם קבוצה אחת יוצרת ציפיות שקבוצה אחרת לא עומדת בהן, המוניטין של החברה עלול להיפגע. העיתוי של החלטות לא קשורות יכול גם לסכן את המוניטין של החברה, במיוחד אם הוא מוביל קבוצת בעלי עניין לקפוץ למסקנה שלילית.

כאשר הציפיות משתנות

אך אופי החברה נשאר זהה, הפער בין המוניטין למציאות מתרחב והסיכון גדל. כאשר טבעה של חברה עולה על המוניטין שלה, ניתן לסגור את העודף באמצעות תוכנית קשרי משקיעים ותקשורת ארגונית יעילה יותר תוך שימוש בעקרונות מודיעין מדיה אסטרטגיים שפורטו לעיל. מוניטין תאגידי ניתן לנהל, לצבור ולהחליף בביטחון, כוח נותן לגיטימציה ומעמד של הכרה ציבורית, ואנשים מוכנים לשלם מחירים גבוהים יותר עבור הסחורה והשירותים הניתנים, ובכך להגביר את נאמנות הלקוחות. החזקת מניות והשקעה במניות החברה סביר יותר במהלך משבר. הון מוניטין יכול להגדיל את הערך הנתפס, את מחיר המניה ואת שווי החברה של מוצרים ושירותים.

בהקשר של אסטרטגיות הרחבת מותג

עסקים רבים מסתמכים על העברת מוניטין כאמצעי להעברת המוניטין הטוב של החברה והמוצרים הקיימים של החברה לשווקים חדשים ולמוצרים חדשים. בניגוד להרחבת מותג, התפיסה הכוללת של העברת מוניטין מחייבת גם העברת ערכי וזהות החברה למוצרים ו/או שירותים חדשים ולמותגים נלווים בעת כניסה לשווקים חדשים.

להקדים פירושו להגיע ראשון

ומוניטין פירושו האמונות או הדעות שיש לך על מישהו. אם המוניטין שלך לפניך, זה אומר שאנשים שמעו עליך עוד לפני שהם פגשו אותך. המשפט "המוניטין שלך לפניך" הוא דרך נוספת לומר שמעולם לא פגשתי אותך, אבל אני כבר יודע עליך הכל, על סמך דעותיהם של אנשים אחרים ששמעתי. ברור שהמוניטין של החברה שלך רחב הרבה יותר מהגדרות מילון.

לפיכך

למוניטין יש קשר רב עם תכונות האישיות או התכונות שעולות בראש כאשר אדם חושב על אדם, חברה או ארגון. אנחנו בודקים היבט אחד של המוניטין שלנו, אבל המוניטין הכללי אינו קשור רק למי שאנחנו או מה אנחנו עושים; זה מה שאנשים חושבים על מי אנחנו ומה שאנחנו עושים. לפעמים המוניטין של אדם מבוסס על רכילות ושמועות, כך שרק לאחר פגישה עם מישהו הוא יכול לתקן את המוניטין שלו. בין אם אתה עומד בפני משבר יחסי ציבור גדול או ביקורת גרועה אחת, אתה צריך לנהל את המוניטין שלך בחריצות.

נקיטת צעדים יזומים לניהול המוניטין שלך עוזרת לעצב את דעת הקהל. לכל הפחות, קבלת משוב תיתן לך מושג כיצד לשפר את המוניטין שלך.

אין חברה בריאה ללא מוניטין טוב

מותגים מסוימים ידועים לשמצה בשירות לקוחות גרוע. שנית, אם אין אינדיקציה לכך שלחברה יש מוניטין רע, מנהלים נוטים להאמין שלחברה שלהם יש מוניטין טוב, כאשר למעשה אין לחברה מוניטין עבורו. יש אנשים שמרוויחים במעשיהם ונהנים מהכבוד והמוניטין של אלה שהם בדרך כלל מדברים עליהם, אבל אין להם הרבה הערכה בליבם.

הנסיכות נוצרת או על ידי העם או על ידי האצולה

תלוי אם לאחד או לשני יש הזדמנות; כי האצילים, בראותם שאינם יכולים להתנגד לעם, מתחילים לצעוק על המוניטין של אחד מהם, ולעשות אותו לנסיך כדי לשפוך את שאיפותיהם מתחת לצלו. אם את מושכת, סמכותית ומכובדת על ידי גברים, היא (רובם) תעשה הכל כדי להרוס את המוניטין שלך. כמו כל נכס עסקי, הון מוניטין הוא זה שמאפשר לחברה לשמור על ערך, לנהל עסקים ולהניב רווחים.

כתוצאה מכך

הם בנו מוניטין של העסקת מספר רב של סטודנטים מדי שנה, מה שמקשה על חברות אחרות להתחרות. באשר, חוקרים מציעים ו/או מדגימים כי המוניטין של פירמה משפיע גם על ההחלטות והתפיסות של מנהליה; [39] במקרים מסוימים, מוניטין עשוי לעודד מנהלים להשתמש באסטרטגיות הפחתת סיכונים כדי לשמור על המוניטין שבנו.

עוד
כתבות