מדריך העסקת עובד זר בסיעוד

תאריך

עובד זר בסיעוד

לעובדים זרים יש ביקוש גבוה והפכו למקור עבודה מרכזי עבור רוב החברות.

מדריך להעסקת עובד זר בסיעוד בחמש נקודות חשובות:

 • עבוד עם מחלקת משאבי האנוש שלך כדי לברר כיצד להעסיק עובדים זרים.

 • גלה אילו ויזות זמינות עבור סוג העבודה שאתה צריך לעשות לעובד הזר, ואיזו מהן נותנת לך את האפשרויות הטובות ביותר עבור החברה שלך.

 • ודא שאתה מוכן לעבוד עם עובדים זרים מהיום הראשון, מהגיוס דרך ההכשרה וכל תקופת כהונתם בחברה שלך.

 • בררו איזה סוג של ויזה נדרשת למיקום החברה שלכם, לפני שאתם מתחילים לגייס זרים.

 • היעזרו בעורך דין הגירה אם יש לכם ספקות לגבי העסקת זרים.

5 שלבים להעסקת עובד זר בסיעוד בישראל (כבעל העסק)

מקצוע האחיות הוא אחד המקצועות המבוקשים בעולם. עם זאת, זה גם אחד הקשים ביותר לכניסה. אחיות זרות נחשבות כפתרון לבעיה זו מכיוון שהן יכולות להציע את המיומנויות שלהן בעלות נמוכה יותר ועם פרספקטיבה תרבותית שונה.

מאמר זה דן כיצד מעסיקים יכולים לגייס אחיות זרות לבתי החולים או המרפאות שלהם. הוא גם מספק מידע על מה על מעסיקים לעשות לפני העסקת עובדים זרים וכיצד לוודא שהם אינם עוברים על שום חוק בעת העסקתם.

סיעוד הוא אחד התחומים המבוקשים ביותר ברחבי העולם. עם זאת, לא כל אחת יכולה להיות אחות או אח. ישנן משרות הדורשות ניסיון והשכלה נרחבים, מה שאומר שאנשים רבים אינם מסוגלים לעבוד בתחום זה בגלל מגבלות כלכליות. זה הוביל כמה מעסיקים לחפש את הצוות שלהם בחו"ל, אבל מה אתה צריך לדעת על העסקת אחיות זרות?

 1. דע את זכויותיך כמעסיק בהעסקת עובדים זרים

  עובד זר הוא אדם שקיבל אישור לעבוד במדינה לתקופה מסוימת. אם אתה מעסיק, עליך להיות מודע לחובותיך בעת העסקת עובד זר.

 2. דע את זכויותיך כעובד בהעסקת עובד זר בסיעוד

  לעתים קרובות קשה לדעת אילו זכויות יש לעובד זר כעובד בישראל. זה יכול להיות קשה לדעת מה לעשות אם אתה מרגיש שזכויותיך כמעסיקים מופרות. במאמר זה נדבר על הזכויות שיש למעסיק ולעובד בכל הנוגע להעסקת עובד זר בישראל.

 3. בדוק אם אתה עובר על חוקים כלשהם בהעסקת עובדי זרים בסיעוד

  במדינת ישראל יש חוקים נוקשים מאוד בהעסקת עובדים זרים. חוקים אלה קיימים כדי להבטיח שזרים לא ניצלו את הישראלים ושהם מטופלים בכבוד וביושר בהתאם לזכויותיהם. אם אתה סוכנות סיעוד שמעסיקה עובדים זרים באופן לא חוקי, יש סיכוי שתקנס עד 10,000 ש”ח ותופיע בפני משרד העבודה של ישראל במידה וישנה פגיעה בזכויות העובד הזר.

 4. קבל את כל המסמכים הנדרשים מהעובד הזר

  קבלת מסמכים מעובדים זרים היא צעד חשוב לוודא שסטטוס ההגירה של העובד הזר עדיין בתוקף. זה יכול לסייע במניעת סיבוכים בתחומים אחרים של תהליך הגיוס.

 5. לספק הכשרה מתאימה לסוג העבודה עבור העובדים הזרים

  עם המחסור המתמשך באחיות, חשוב להעביר הכשרה להעסקת עובד זר בסיעוד. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות תוכנית חונכות אשר תסייע במתן הכשרה המתמקדת במיומנויות וידע ספציפיים.

כיצד לשכור עובד זר לסוכנות הסיעוד שלך

תהליך העסקת עובדים זרים לסוכנות הסיעוד שלך יכול להיות ארוך ומסובך. גיוס מנוסה בצוות שלך יהפוך את התהליך לקל ומהיר יותר. אחיות זרות מבוקשות ברחבי העולם, אבל זה שוק תחרותי. חשוב שתהיה לך אסטרטגיה נכונה לפני שאתה מתחיל לחפש אחיות זרות. לשכור.

כדי להתחיל, אתה צריך להבין איך התהליך עובד עבור אחיות זרות ומה הקריטריונים לגיוס. תצטרכו להיות זהירים גם כשמדובר בהעסקת אחיות זרות מחו"ל בגלל דרישות הזכאות שלהם ודרישות הויזה במדינות רבות. אם תחליט לשכור אחות זרה, עדיף שתשתמש במשאבים של הסוכנות שלך.

עובדים זרים הם התשובה למחסור בכוח אדם של סוכנות הסיעוד שלך

עובדים זרים הם התשובה למחסור בכוח אדם בסוכנויות הסיעוד.

מדינת ישראל חווה מחסור בסיעוד ועובדים זרים שימשו כפתרון לבעיה זו. הם מספקים כוח אדם מיומן ומומחיות שאין לאחיות ביתיות.

חברות רבות, כמו בתי חולים, משתמשות בעובדים זרים מקצועיים מכיוון שהם מאומנים במערך מיומנויות ספציפי הנדרש לחברה.

המחסור באחיות הוא נושא עולמי שקיים כבר עשרות שנים. מספר האחיות צפוי לעלות ביותר מ-50% במהלך העשור הקרוב והוא ימשיך לגדול גם בעתיד.

עלות העסקת עובד זר

עלות העסקת עובד זר היא החשש הנפוץ ביותר שיש לחברות כשהן מחליטות להעסיק עובד זר. הם מודאגים מהעלויות הנוספות של העסקת מישהו שאין לו אזרחות במדינתם.

הבעיה העיקרית עם החשש הזה היא שהוא כללי מדי וחסר פרטים. עלות העסקת עובד זר יכולה להשתנות בהתאם לגורמים רבים כמו לאום, מיקום, מערך מיומנויות ועוד. ישנם גם גורמים נוספים שאינם קשורים לעלות כמו תהליך הויזה ומיסים.

ישנם יתרונות רבים הקשורים להעסקת עובד זר כמו הגברת הפריון והיעילות, שיעור תחלופה נמוך יותר ושיעור גבוה יותר של שימור עובדים.

כיצד לקבל אזרחות עבור העובד הזר שלך

קבלת אזרחות לעובד זר אינה פשוטה. זה דורש הרבה ניירת וזמן, מה שיכול להיות קשה לניהול בסביבת העבודה העמוסה.

עם זאת, יש כמה מדינות שמציעות טיפול מהיר לעובדים זרים שעובדים שם יותר מ-3 שנים ויש להם משכורת שנתית של לפחות 5,000 ש”ח .

כיצד לקבל אזרחות עבור העובד הזר שלך ב3 נקודות חשובות:

 1. שאל את המעסיק שלך אם הוא יכול לתת חסות לבקשת לקבלת אזרחות כעובד זר.

 2. אם הם לא יכולים לתת לך חסות, אז חפש ברשימת החברות עם טיפול מהיר לבקשה זו.

 3. אם אינכם בטוחים מאיפה להתחיל, אז פנו לעורך דין המתמחה בדיני הגירה במדינה.

עוד
כתבות