החזרי מס רכישה ושבח איך לבדוק אותם? – הסברים והרחבות

תאריך

Image by Steve Buissinne from Pixabay החזרי מסtax-468440_1920 (1)

החזר מס הוא סוג של פיצוי שאתם יכולים לקבל מהממשלה בצורה של מזומן. זוהי דרך עבורכם לקבל כסף בחזרה עבור תשלומי המס שלכם. אנשים רבים אינם יודעים כיצד לקבל החזר מס ולמה הם צריכים אותו. מאמר זה יעזור לכם להבין את הנושא הזה טוב יותר ולגלות אם אתם רוצים לקבל אחד או לא.

לפני שנתחיל – מהו מס 

מס הוא אגרה שהאזרחים צריכים לשלם לממשלה. מס זה משלמים כולם, ללא קשר אם הם עובדים או לא.

מיסים משפיעים על חיינו בדרכים רבות. הם נדרשים על ידי הממשלה לשלם עבור שירותים וסחורות, כגון שירותי בריאות וחינוך. אבל כמות המסים שאנו משלמים מושפעת גם מכמות הכסף שאנו מרוויחים ומוציאים על דברים שונים בחיינו.

ישנם סוגים רבים ושונים של מיסים: מיסי מדינה, מיסים מקומיים, מיסי חברות, ארנונה, מס מכירה ומע"מ (מס ערך מוסף), מס שבח, מס רכישה. 

כולנו צריכים לשלם צורה כלשהי של מס מדי שנה. הסכום משתנה ממדינה למדינה אך בדרך כלל ישנם 3 סוגים עיקריים של מיסים: מס הכנסה (הכנסה), מס רווחי הון (הון) ומס מכירה (מכירות).

מהו החזר מס שבח ואיך זה עובד

החזר מס שבח הוא מס שאתם משלמים עליו בעקבות הרווח שנוצר עקב ביצוע עסקה של מכירת נדל”ן. המס עצמו לא משולם על כל המכירה של הנדל”ן, אלא הוא משולם על הרווח בלבד ולא העסקה כולה.

אז מהו הסכום הנדרש לתשלום? בשנת 2014 הפטורים מתשלום מס שבח היה גדולים, והרבה אנשים הצליחו לעקוף מלשלם אותו. אלא שברפורמה שהייתה בשנת 2014 קבעו כי פטור מלא ממס שבח יינתן לאלו אשר מחזיקים בדירה אחת בלבד, ובנוסף לתקופת מגורים של 18 חודשים לפחות.

ואלה אשר מחזיקים ביותר מדירה אחת, יחוייבו על תשלום מס שבח על מכירת הנכס, עם שיעור של 25%, על הרווח היחסי שנוצר מאז שנת 2014.

איך ניתן לקבל החזר מס שבח או מס רכישה?

אתם יכולים לקבל החזר מס שבח או החזר מס רכישה, על ידי כך שאם יצא מצב ששילמתם יותר מיסים ממה שהייתם אמורים לשלם.

אז איך ניתן לבדוק את זה?

אתם יכולים לבדוק אם אתם זכאים להחזר על ידי כניסה לאתר רשות המיסים המאפשרת לכם לבדוק אם אתם זכאים במידה שביצעתם מס רכישה או אם מכרתם את הדירה שלכם לאחר תקופה של 18 חודשים של מגורים.

או שיש לכם את האפשרות לקבוע פגישה אם מומחים בתחום אשר ילוו אתכם וידריכו אותם נכון מה לעשות.

מהו החזר מס רכישה ואיך זה עובד

כל מי שרכש זכות בתחום המקרקעין חייב לשלם בתשלום עצמו מס רכישה. כלומר זה מס שמשלמים אותם מי שקנה את הזכות בתחום המקרקעין למדינה על ביצוע העסקה.

מס רכישה מחושב על פי שווי העסקה, והנתונים שלנו משתנים אחת לשנה.

כל שווי העסקה תכלול את כל הסכום ששולם למוכר עקב תמורת הנכס בעסקה, אלא אם סכום המע”מ מדבר על רכישה מקבלן.

איך מיסים משפיעים על העסק שלכם ועל החיים שלכם

מס הוא אחד הדברים הכי חשובים שכל אדם צריך להתמודד איתם. זה משפיע על כל היבט של החיים שלכם, מהתקציב שלכם ועד להכנסות שלכם.

קוד המס מורכב ומוסדר במובנים רבים, ובגלל זה יכול להיות משימה קשה עבור עסקים להבין כיצד הוא עובד. הדרך הטובה ביותר עבור עסקים להבין את קוד המס היא באמצעות ביקורת.

ביקורת היא תהליך רשמי שבאמצעותו רואה חשבון מבקר מעריך את הדוחות הכספיים ורישומים פיננסיים אחרים של חברה, ומחפש אי סדרים או טעויות שנעשו במהלך תהליך החשבונאות.

זה יכול לשמש כדרך לחברות לזהות אם יש בעיות כלשהן במערכת החשבונאות שלהן או אם יש שגיאות כלשהן ברישומים שלהן, לפני שהן עוברות ביקורת בפועל.

אנו מקווים שמאמר זה נתן לכם רקע בנוגע להחזר מס שבח ורכישה נדל׳׳ן, מאחלים לכם בהצלחה בכל צעד שתעשו ומקווים בנוסף שהמלצתנו עזרה.

לכל בעלי העסקים שרוצים לקחת את העסק שלהם לשלב הבא!

אתם מוזמנים להצטרף למהפכה העסקית של השנה!

קבלו גישה בלעדית וחינמית לסדרת הדרכות מקצועיות ופרקטיות, המועברות על ידי אלעד הדר – יועץ עסקי מוביל עם ניסיון עשיר של 23 שנים מחברת Success.

הצטרפו למעל 30,000 בעלי עסקים בישראל שהשתנו חייהם ושכבר נהנים מהידע הנרחב והכלים המעשיים שיעזרו לכם להצעיד את העסק שלכם קדימה.

אל תחמיצו את ההזדמנות לקבל את המפתחות להצלחה העסקית שלכם, וכל זאת – בחינם!

לחצו כאן עכשיו או בתמונה מתחת והתחילו את המסע שלכם להגשמת הפוטנציאל העסקי המלא שלכם!

 

עוד
כתבות

תפריט נגישות